בחזרה אל הטבע שבך

סדנת פורים ברוח ימימה במדבר

24-25 מרץ 2024

עם מיכל שמואל ויואב אפטוביצר

למה סדנה בפורים ולמה עכשיו?

חג הפורים הוא כמו שער בזמן, שאפשר לעבור דרכו מההסתר לגילוי העצמי. המאמץ לתפוס מקום, להסתיר את חולשותינו ולהראות כלפי חוץ טובים, חזקים והגיוניים, יוצר מעטה שמסתיר את מהותנו. בפורים יש לנו הזדמנות נפלאה להוריד מסכות, להשתחרר מהזהות המוכרת, ולשהות במצבי "עד לא ידע". שם, כשאנחנו מצויידים בצחוק וחום כלפי עצמנו, ניתן להתקרב ולהתחבר למהות שמעבר לתיאטרון הדמויות הפנימיות המנהלות את חיינו.

בנובמבר האחרון היינו אמורים להנחות סדנה בסיני. המלחמה טרפה את כל הקלפים וכולנו פגשנו מציאות קשה מעבר לכל דימיון. באחד מהשיעורים בפורים אמרה ימימה: ״אנחנו נמצאים בתקופה קשה מאוד, סכנה לקיום העם. אבל גם מאמינים שיש תקופה יפה שתבוא… פורים הוא הוכחה להשגחה עליונה – תמיד יש ישועה לעם״. המילים האלו מקבלות עוצמה מיוחדת היום ונותנות לנו גם תקווה. ואם גם אתם ברוח הזו, הצטרפו אלינו.

מה קורה בסדנה?

בהסטוריה של העם סימל המדבר את האפשרות ליציאה מן העולם ההרגלי המוכר ומציאת עצמנו כפי שאנו במהותנו. בסדנה הזו אנחנו מבקשים להתחבר אל הטבע שבתוכנו, אל המצב הטבעי הפשוט, כמו שאומרת ימימה ״להיות את, כפי שאת בנויה באופן טבעי בפנים״. 

נעשה את זה דרך מפגשים אנושיים כנים, כתיבה, לימוד, תרגול וגם שתיקה, זמן לעצמנו מפגש עם מרחבי המדבר וגם מסיבת פורים מיוחדת. הפשטות של המדבר, עוצמתו של הטבע, השמש, המרחבים, שמי הלילה זרועי הכוכבים והקצב האיטי ישמשו לנו כרקע וכמורים רבי עוצמה בנוסף למילותיה של ימימה. 

איפה ומתי?

הסדנה תתקיים ב׳זמן מדבר׳ אתר אקולוגי רוחני באזור ערד, שעה וחצי מתל אביב ו-20 דקות ממצדה. זהו מקום מיוחד במינו ממש בלב המדבר שעושה שימוש באנרגית הרוח והשמש. המקום צופה למרחבי מדבר יהודה, הרי מואב וים המלח.  הלינה בחדרים ייחודיים מחומרים טבעיים, שנבנו בהתאמה לרוח המדבר עם שירותים ומקלחות , בין 4-6 אנשים בחדר. (בתיאום מיוחד קיימת אפשרות לחדר פרטי לזוג).

הסדנה עצמה תתקיים באולם סדנאות עגול המשקיף על המדבר. זה יהיה מקום ההתכנסות שלנו וגם נצא לטייל במדבר. 

זמנים: הסדנה תתחיל ביום ראשון 24.3 ב-14:00 ותסתיים ביום שני 25.3 ב-17:00

מי המנחים?

מיכל ויואב מנחים מוסמכים במכון לחשיבה הכרתית ע״ש ימימה. לשניהם ידע רב בתחומים נוספים של הנחיית סדנאות וטיפול. 

מי אני? מיכל שמואל אמא לארבעה נפלאים, אשת איש, מורה ללימודי חשיבה הכרתית משנת 2013. חיה בערבה, בישוב קטן בלב המדבר וכיום מלמדת בעיקר ב-זום, באילת ובערבה.

הלימוד הוא דרך חיים עבורי, חיה כלומדת, סקרנית על המפגש עם כל לומד ולומדת חדשה ועם השנים רואה יותר ויותר אנשים פותרים קשיים בחייהם, מגשימים את עצמם, שמחים. מאחלת שכולנו נלמד, דרך הלימוד הזה, העולם באמת יכול להיות טוב יותר.

אני מלווה אנשים בתהליכים רגשיים ורוחניים מזה כ-20 שנים. אני אוהב להתייחס לחיים כמסע המתגלה בפנינו. את דרכי הרוחנית התחלתי עם ימימה ב- 1995. בהמשך למדתי שיטות שונות לטיפול בגוף ובנפש: פסיכותרפיה, התמקדות, תקשורת מקרבת, פסיכולוגיה תהליכית ועוד. 

עסקתי גם בהלחנה ושירה, ליויתי מסעות רוחניים בעולם ובמקביל כתבתי וכותב עדיין רומן מסע פנימי. המוטו שלי לקוח משירה של לאה גולדברג: ״וּפְשׁוּטִים הַדְּבָרִים וְחַיִּים, וּמֻתָּר בָּם לנִגְעַֹּ, וּמֻתָּר, וּמֻתָּר לֶאֱהֹב.״

מה מחיר הסדנה?

מחיר הסדנה 1300 ש״ח. 

המחיר כולל לינה בחדרים של 4-6 אנשים בחדר ושלוש ארוחות צמחוניות/טבעוניות שיכין לנו השף נדב הנגבי ובין הארוחות תה וקפה.

תנאי תשלום: תשלום ראשון עם ההרשמה, שאינו מוחזר במקרה של ביטול, בסך 150 ש״ח. התשלום מיועד להבטחת מקום בסדנה וההתחייבות כלפי המארחים. תשלום שני בסך 1150 ישולם עד ה-21 פברואר (ולאחר מכן במחיר המלא 1300 ש״ח). 

מדיניות ביטולים: אנחנו מודעים למצב אי הוודאות שכולנו נמצאים בו, ולכן: במידה והסדנה תבוטל או אתם תבטלו, בשל אי יכולת להגיע עקב הרעה במצב הבטחוני, תקבלו את כל כספכם חזרה, כולל דמי ההרשמה. בכל מקרה אחר: עד חודש לפני הסדנה תחויבו בדמי ההרשמה בלבד. עד שבועיים לפני הסדנה – 25% מהמחיר המלא. עד ארבעה ימים לפני הסדנה: 50% ולאחר מכן תחוייבו במחיר המלא. 

 

שאלות נפוצות

הסדנה מתאימה לגברים ונשים וגם לזוגות שמעוניינים לעבור תהליך של לימוד והתבוננות פנימית. אין צורך בידע מוקדם, מתאים לתלמידים מתחילים ומתקדמים כאחד. 

מגיעים לערד ומשם פונים בכביש 3199. הכי פשוט לשים ׳זמן מדבר משכן שלום׳ בוויז. 

בוודאי, הלימוד של ימימה הוא הציר של הסדנה אך בנוסף לו יתקיימו תרגולים נוספים מעולם המדיטציות, תנועה, כתיבה ומסיבת פורים.

לסדנה מגיעים אנשים בגילאים שונים ומגוונים נשים וגברים. לכולם דבר אחד משותף רצון אמיתי ללמוד, להתפתח, לגלות את עצמם כפי שהם באמת. 

מעוניינים להצטרף? הירשמו כאן בטופס

בואו נדבר

נוכל לברר בשיחה קצרה מה אתם צריכים ומה מתאים לכם.  

התקשרו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

בואו נדבר

בכמה דקות שיחה נברר מה אתם רוצים ונוכל להתאים את האתר לצרכיכם.

צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!