ליווי והדרכה אישית

ליווי והדרכה אישית - שני בני אדם נפגשים

שמי יואב ואני מלווה אנשים בתהליכי חיים בחמש עשרה השנים האחרונות. למדתי גישות שונות להתפתחות אישית ולטיפול בגוף ובנפש במהלך חיי כמו פסיכותרפיה גופנית בגישת הביוסינתזה, התמקדות, השתלמויות בפסיכולוגיה תהליכית, NVC (תקשורת מקרבת) וגם גישות רוחניות שונות  כמו לימודי ימימה וגישות רוחניות ממזרח וממערב.

בשנים האחרונות אני שם דגש יותר על מפגש ישיר ביני לבין מי שמגיע אלי בלי הכותרת של מטפל ומטופל. אני אוהב להתייחס לעצמי כמורה דרך שחולק מנסיונו מתוך הליכה והכרות עם דרכים שונות בחיים. כשאנחנו נפגשים, אנחנו שני בני אדם עם ניסיון חיים כזה או אחר. זה לא מפגש של שני חברים.  מי שמגיע אלי, מגיע מכיוון שהוא מבקש עזרה. מה שאני נותן זה את ניסיון חיי, הדברים שלמדתי, את הלב שלי שקשוב אליו. וכמו בכל מפגש בין בני אדם, ייתכן שבחלקו הוא יהיה כמו הדרכה, בחלקו לימוד, למשל כלים שלמדתי מימימה ומורים אחרים, בחלקו התבוננות על הדינמיקה בתוך מערכות היחסים, שמתגלה גם בתוך הקשר המתהווה בינינו. 

רוצים לדבר, להפגש ולצאת לדרך משותפת? אפשר לפגוש אותי בשריגים (עמק האלה) או להפגש בזום בלי לצאת מהבית. 

למה צריך ליווי או הדרכה אישית?

״אין החבוש מתיר עצמו מבית האסורים״

מסופר על רבי יוחנן שחלה ונזקק לכך שרבי חנינא לו ישתמש בכוחותיו על מנת שירפא אותו. שואלת הגמרא מדוע לא ריפא רבי יוחנן את עצמו ממחלתו, שהרי הוא עצמו יש לו כוחות ריפוי משלו. ואז נאמר: "אין החבוש מתיר עצמו מבית האסורים". זאת אומרת, אף על פי שרבי יוחנן היה יכול לרפא חולים אחרים, הוא לא היה יכול לרפא את עצמו, ונזקק לעזרה בעצמו.

זה היופי בלהיות אדם. אנחנו תלויים זה בזה, קשורים זה בזה, מסייעים זה לזה. שרשרת אנושית של תמיכה הדדית ונתינה הדדית. כי בכולנו יש את אותם חיים שטמונים בנו, אותו לב שמבקש חום, קרבה, אהבה. אותו לב שמבקש לבטא עצמו בעולם בחופשיות ושיהיה לו מקום לכך, שמישהו יראה אותו בעין טובה ומקבלת. אז כשאני צריך תמיכה, אני הולך למדריך שלי, למלווה שלי. וכשמישהו מבקש את הדרכתי, שאהיה מלווה שלו בחלק ממסע חייו, אני נותן את מה שקיבלתי בעצמי. זה היופי, אין כאן מטפל יודע כל, אלא אדם שהוא תמיד בעל ידע חלקי וגם הוא במסע הזה של החיים שמלווה אותכם עם מה שהוא למד במסע עד כה. 

קו מאחד בין כל הפונים והיא התחושה שהמהות הפנימית שלנו אינה באה לידי ביטוי בעולם. זה בא לידי ביטוי בתחושה שאיננו מחוברים לעצמנו, שאנו פועלים בעולם כדי לרצות אחרים ואיננו קשובים לצרכינו, שאנו מפחיתים בערך עצמנו או שאנו מרגישים שאנו חיים עם מסיכה כלפי חוץ ואיננו מגלים את טבענו האמיתי.

מתוך הבנה שבחיינו הסתרנו את מהותנו האמיתית כדרך לשרוד בעולם שלא תמיד היה תומך ומכיל, אנו מבקשים יחד  להתקרב צעד צעד למי שאנחנו 'באמת', מתחת למנגנוני ההגנה. צעידה כזו היא בעצם מסע משותף של שני אנשים היוצרים קשר עם מטרה משותפת והיא לעזור לפונה להתקרב לעצמו ולחיות חיים מלאים וחופשיים יותר. 

 

מעוניינים להפגש? הכניסו פרטים ואחזור אליכם בהקדם....

בואו נדבר

נוכל לברר בשיחה קצרה מה אתם צריכים ומה מתאים לכם.  

התקשרו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

בואו נדבר

בכמה דקות שיחה נברר מה אתם רוצים ונוכל להתאים את האתר לצרכיכם.

צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!