מה זה ליווי אישי או טיפול
ולמי זה מתאים?

ליווי אישי - פסיכותרפיה ממוקדת גוף ורוח עם יואב אפטוביצר

שמי יואב ואני מלווה אנשים בתהליכי חיים באמצעות פסיכותרפיה גופנית ובגישות נוספות. הליווי משולב בהתאמה לצרכי האדם בטכניקות מהביוסינתזה, התמקדות, פסיכותרפיה ממוקדת גוף, פסיכולוגיה תהליכית, NVC וגם גישות רוחניות שונות מהמזרח ומלימודי ימימה.

מזה כחמש עשרה שנים, אני מטפל ומלווה אנשים בלימוד, צמיחה וגילוי דרכים חדשות להתמודדות עם נפתולי החיים בכל הרמות: גוף, נפש ורוח.

אני מבקש במפגשים בינינו לעזור לכם 'לחזור הביתה' ולחיות חיים שיש בהם יותר שמחה וחיות.

פגישת הכרות

הכימיה בין בני האדם הנפגשים במסגרת של ליווי או טיפול היא הבסיס הכי חשוב להצלחת המהלך. כדי לראות אם הטיפול מתאים לכם ואם יש כימיה כזו בינינו, נוכל לשוחח בטלפון ואחר כך נוכל לקבוע פגישה . הפגישה הראשונה היא חלק מתהליך של בדיקה הדדית, האם מתאים לנו לצאת יחד למסע משותף. למי שפונה אלי, אני ממליץ על ארבעה מפגשים שבהם נוכל להכיר יותר לעומק זה את זה ולאחריהם נוכל להחליט יחד אם נרצה להמשיך בתהליך.

 איפה מתקיימים המפגשים?

ניתן להפגש בזוּם בלי לצאת מהבית. או לפגוש אותי  באזור ירושלים.

מה זה ליווי אישי או טיפול ולמי זה מתאים?

למה אנשים פונים לטיפול?

כאבים שונים בגוף שמקורם במתח נפשי מתמיד; חוסר יכולת להרגיש ; חוסר שביעות רצון או עניין בחייהם; בעיות בתקשורת כמו בעיות בזוגיות; תחושות כמו תקיעות וחוסר תזוזה בחיים; תחושה של חוסר משמעות; חרדות ופחדים המגבילים את החיים; תחושות של חוסר איזון כמו בעיות שינה, חוסר שקט, פעלתנות יתר או לחילופין דכאון וחוסר אונים.

קו מאחד בין כל הפונים היא התחושה שהמהות הפנימית שלנו אינה באה לידי ביטוי בעולם. זה בא לידי ביטוי בתחושה שאיננו מחוברים לעצמנו, שאנו פועלים בעולם כדי לרצות אחרים ואיננו קשובים לצרכינו, שאנו מפחיתים בערך עצמנו או שאנו מרגישים שאנו חיים עם מסיכה כלפי חוץ ואיננו מגלים את טבענו האמיתי.

'חזרה הביתה' למהות האמיתית שלנו

מתוך הבנה שבחיינו הסתרנו את מהותנו האמיתית כדרך לשרוד בעולם שלא תמיד היה תומך ומכיל, אנו מבקשים יחד בטיפול להתקרב צעד צעד למי שאנחנו 'באמת', מתחת למנגנוני ההגנה. צעידה כזו היא בעצם מסע משותף של שני אנשים היוצרים קשר עם מטרה משותפת. מכיוון שהמינוח המקובל הוא 'מטפל-מטופל' השתמשתי בו כאן, אך עבורי מתאים יותר לקרוא למטפל 'מלווה'.

שימוש במילים, דימויים, חלומות, תנועה נשימה ומגע

במסע המשותף נשתמש בכל הכלים העומדים לרשותנו. איננו מוגבלים בכלים משום שאנו משתמשים בכל מה שקיים באדם אם זה דרך שיחה ושימוש במילים, ואם זה שימוש בדימויים, חלומות, תנועה, נשימה ומגע. דגש מיוחד נשים להתייחסות מודעת לקשר הבין-אישי המתפתח בחדר הטיפולים כראי לקשרים בעולם שמחוץ לחדר.

החשש משינוי

כל טיפול מעורר את החשש משינוי. ישנו חלק בתוכנו שחש בחוסר או במצוקה והוא זה שדוחף אותנו לבוא לטיפול. בו זמנית, יש חלקים בתוכנו שמבקשים לשמר את המצב הישן. צריך לכבד את החלקים האלו. הם שימשו אותנו להשרדות בעבר. הקונפליקט בין שני החלקים מובנה בתוכנו כבר ברגע הפנייה לטיפול ולכן צפוי שבמהלך הטיפול יעלה קושי בדמות פחד מהשינוי, תסכול מחוסר היכולת להשתנות, תחושות של נפילה חזרה לישן וכדומה. כשאנו יודעים מראש שזהו חלק מהמסע שלנו אנחנו יכולים להתכונן טוב יותר. אנו יודעים מראש שזהו תהליך שיהיו בו רגעים של התעלות, התחדשות, התרגשות וגם רגעים של נפילה.

טיפול תהליכי ולא טיפול בסימפטומים

הרחבתי בעניין זה כדי לשים דגש על האופי התהליכי של הטיפול. אם מה שאתם מבקשים זה לטפל בסימפטום כמו כאב ראש ולהעלים אותו, שיטת הטיפול הזו לא מתאימה לכם. יכול מאוד להיות שכאב הראש יחלוף כתוצאה מהטיפול, אך לא זו מטרתנו העיקרית, המטרה העיקרית היא לעשות תהליך כולל שמחזיר אתכם למהותכם. להיות מי שאתם בלי להצטדק, לרצות אחרים ולהסתיר את עצמכם.

קריאה נוספת

מה קורה בחדר הטיפולים? איך נראה טיפול בפסיכותרפיה גופנית? תוכלו לקרוא עוד בסיפורי הטיפולים

מעוניינים בטיפול או ליווי אישי? הכניסו פרטים ואחזור אליכם בהקדם....

בואו נדבר

נוכל לברר בשיחה קצרה מה אתם צריכים ומה מתאים לכם.  

התקשרו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

בואו נדבר

בכמה דקות שיחה נברר מה אתם רוצים ונוכל להתאים את האתר לצרכיכם.

צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!