מסע רוחני וריטריט לדרום הודו בפברואר 2019

 

מסע רוחני וריטריט בדרום הודו עם לילה קמחי

מורה מסייע: יואב אפטוביצר

17.2.2019 – 3.3.2019

במסעות הרוחניים אנחנו משלבים את החיצוני והפנימי: המסע דרך ארצות חדשות, נופי טבע ונופים אנושיים, תרבויות, שפות אחרות ומנהגי המקום , משתלבים עם לימוד רוחני מעולמות תוכן מגוונים: בודהיזם, אי-שניות, תקשורת מקרבת, יחסים בין אנשים ועוד.  זמנים של דממה והתכנסות פנימה מתחלפים בזמנים של שיחות דהרמה ושיתוף בקבוצה, יחד עם תרגילים שונים,  מדיטציות יומיות ולימוד של מיינדפולנס והרבה הרבה חוויות…

במסע-ריטריט זה בדרום הודו נבקר במקומות שהם בעלי חשיבות רוחנית עמוקה מימי קדם ועד היום, נכיר מקרוב את מומביי, מרכז רוחני תוסס ופתוח, שהוציא מתוכו את טובי המורים הרוחניים,נבקר בפונדיצ'רי ובאורוויל  ונתרכז בטירוונאמאלי שבמדינת טאמיל נאדו, עיירה כפרית צבעונית ותוססת שבה שוכן ההר המקודש, שנחשב להתגלמות האל שיווה, ובאשראם של ראמנה מהרשי, המורה הגדול לתורת האי-שניות.

מדריכים מקומיים מיוחדים יכניסו אותנו לנבכי התרבות הטאמילית המרתקת ויכירו לנו את  המקדשים העתיקים, שבהם יצירות אמנות יחודיות כביטוי של הדת ההינדואיסטית בת אלפי השנים.

בטירוונאמאלי נקיים ריטריט בן שבוע, נחווה את מנהגי המקום הטאמילים, נבקר ונמדוט במערות המדיטציה של היוגים הגדולים ונצלול לעומק תורת אי-השניות המשחררת והאניגמטית בשילוב עם מיינדפולנס והתורה הבודהיסטית.

הריטריט יכלול זמנים של דממה ודיבור, תרגול ולימוד של מיינדפולנס ותורת האי-שניות,

סטסנגים (מפגשים עם אנשים משוחררים) עם מורים שונים שחיים בטירוואנמלאי שנים רבות, חברינו לדרך. בריטריט ישתלבו גם ביקורים באשראם של ראמנה מהרשי והכרות עם אורח החיים שבו , טיפוס על ההר הקדוש ותרגול במערות המדיטציה שבהן תרגלו הקדושים ההודים וראמנה בתוכם במשך שנים ארוכות. כמו כן, נשלב זמנים של שהיה בטבע, סדנת אומנות ממיטב התרבות הטאמילית ועוד הפתעות.

המנחה: לילה קמחי

מנחה מסייע: יואב אפטוביצר.

עוד על המנחים

מסלול המסע בקיצור (פירוט בהמשך):

לאחר נחיתה במומביי נטוס בטיסת פנים לצ'נאי ומשם ניסע לאורוויל. ביומיים הראשונים נבקר  באורוויל ובפונדיצ'רי. ונכיר את הקהילות המיוחדות המתגוררות שם.  בשמונת הימים הבאים נשהה בטירוואנמלאי, בריטריט שמשולב בסדנאות וטיולים בעירו של רמאנה מהרשי, מרכז רוחני מהחשובים בהודו. נסיים ביומיים מלאים במומביי, עירו של ניסרגדתה מהראג', ראמש בלסקר ומורים רוחניים נוספים. נשוט לאי אלפנטה, נבקר במקדשים החצובים בסלע ונעמיק עוד ועוד בלימוד ובתרגול.

התכנית המפורטת:

17-18 פברואר: טיסה ישירה לדלהי עם חברת אייר אינדיה ובהמשך טיסת פנים לצ'נאי. משם נמשיך בנסיעה לאורוויל למלון Mango Hill  שבו נתארח שני לילות.

19 פברואר: בבוקר נסייר בקהילה הכפרית הבין-לאומית אורוויל ונלמד על חזון האחדות המיוחד שלה. אורוויל הוקמה כמרכז רוחני על ידי שרי אורבינדו ותלמידתו הצרפתיה המכונה 'האם' כמקום "שאינו שייך לשום מדינה, מקום שבעלי רצון טוב יוכלו לחיות בו באחריות הדדית ובחופש כאזרחי העולם. היחסים בין בני אנוש לא יהיו מבוססים על תחרות כי אם על שיתוף פעולה". 

נצפה במיטראמנדיר, מבנה הזהב היחיד במינו בעולם, השוכן במרכז גן רחב ידיים במרכז אורוויל. בצהריים נתארח לארוחה חגיגית אורגנית אצל אפרת, שפית ישראלית המתגוררת שנים רבות בהודו ונשמע ממנה על המפגש האישי שלה עם התרבות ההודית ועל עבודתה עם הנשים הטמיליות. אחר הצהריים נצא לביקור בעירת הנופש היפיפיה הצרפתית-הודית פונדיצ'רי השוכנת על חוף הים .

20 פברואר – 28 פברואר: בבוקר ניסע לטירוונמאלאי ונגיע למלון    Guest House Sunshine שבו נשהה שבוע בריטריט. טירוונמאלאי, או בקיצור טירו, מושכת אליה מידי שנה אלפי מחפשים רוחניים מכל העולם. ראמנה מהרשי כינה את העיר ואת הארונצ'לה, ההר המתנשא מעליה, 'ליבו הרוחני של העולם'. כאן, מול ההר הקדוש, נקיים את הריטריט שלנו. בתכנית לימוד ותרגול בכל יום המשולבים גם ביציאה לעיר ולסביבותיה למפגשים עם מורים רוחניים, חברינו לדרך, ביקור במקדש העצום של האל שיווה, מהגדולים בדרום הודו,  ביקור במערות המקודשות על  הארונצ'לה, בהם מדטו יוגים אלפי שנים, חלקן לא ידועות לציבור הרחב, ביקור באשרם של ראמנה מהרישי, סיור באזורים הכפריים והטבע סביב העיר, סדנת אומנות עם אומן טמילי מקומי ועוד הפתעות.

28 פברואר: ניסע חזרה לצ'נאי ומשם נטוס בטיסת פנים למומביי למלון  Fariyas שבו נשהה שלושה לילות עד לחזרה לארץ. 

1-2 מרץ: מומביי שוכנת על חוף הים הערבי. עיר תוססת וצבעונית. תערובת של שכונות פחונים עם מבנים קולוניאלים אנגליים רבי הוד. כאן צמחו ענקי רוח כמו ניסרגדתה מהראג', ראמש בלסקר תלמידו וממשיכי דרכם. חומר ורוח דרים כאן  בכפיפה אחת. נסייר ברחובות העיר, נבקר בשווקים, נשוט לאי אלפנטה ונבקר ונמדוט במקדשים העתיקים החצובים בסלע.

3 מרץ: טיסת פנים לדלהי ומשם חזרה לארץ בטיסה ישירה עם חברת אייר אינדיה.

ההרשמה למסע הרוחני והריטריט מתקיימת בימים אלו. להרשמה לחצו כאן

שתפו בפייסבוק
צייצו
שילחו במייל
שתפו בווסטאפ
הדפסה
אהבתם? הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו עדכונים. אני שולח ניוזלטר מידי כמה חדשים בלבד....

בואו נדבר

נוכל לברר בשיחה קצרה מה אתם צריכים ומה מתאים לכם.  

התקשרו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

בואו נדבר

בכמה דקות שיחה נברר מה אתם רוצים ונוכל להתאים את האתר לצרכיכם.

צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!