מסע-ריטריט לדרום הודו 23.1.20 – 6.2.20

במסעות הרוחניים של לילה קמחי ושלי אנחנו משלבים את החיצוני והפנימי:

המסע דרך ארצות חדשות, נופי טבע ונופים אנושיים, תרבויות, שפות אחרות ומנהגי המקום, משתלבים עם לימוד רוחני מעולמות תוכן מגוונים: בודהיזם, אי-שניות, תקשורת מקרבת, יחסים בין אנשים ועוד.  זמנים של דממה והתכנסות פנימה מתחלפים בזמנים של שיחות דהרמה ושיתוף בקבוצה, יחד עם תרגילים שונים, מדיטציות יומיות ולימוד של מיינדפולנס והרבה הרבה חוויות…

​מסע-ריטריט זה לדרום הודו הוא המסע השני שלנו לדרום הודו לאחר המסע היוצא דופן שיצאנו אליו בפברואר 2019. אנחנו קוראים לו מסע-ריטריט משום שהוא משלב בתוכו ריטריט מעמיק יחד עם יציאה והכרות עם המקומות שנהיה בהם. רשמים מהמסע שהסתיים ניתן לקרוא בפוסט שכתבה לילה קמחי בבלוג המסעות שלנו​. תוכלו לקרוא שם חוויות ממפגשים מיוחדים, ולצפות בתמונות. 

התוכנית למסע-ריטריט

במסע נבקר במקומות שהם בעלי חשיבות רוחנית עמוקה מימי קדם ועד היום.  נבקר בפונדיצ'רי באשרם של שרי אורבינדו ובאורוויל בקהילת סדהנה פורסט המיישמת עבודה רוחנית בחיי היום יום. 

רוב המסע יתרכז בטירוונאמאלי (טירוּ) וסביבותיה שבמדינת טאמיל נאדו שבה גם נקיים ריטריט.  היא עיירה כפרית צבעונית ותוססת שבה שוכן ההר המקודש, שנחשב להתגלמות האל שיווה, והאשראם של ראמנה מהרשי, המורה הגדול ביותר לתורת האי-שניות.

בטירוונאמאלי נקיים ריטריט בן שמונה ימים שבו נצלול לעומק תורת אי-השניות המשחררת והאניגמטית בשילוב עם מיינדפולנס והתורה הבודהיסטית. ​הריטריט יכלול זמנים של דממה ודיבור, תרגול ולימוד של מיינדפולנס ותורת האי-שניות, וגם סטסנגים (מפגשים עם אנשים משוחררים) עם מורים שונים שחיים בטירוואנמלאי שנים רבות, חברינו לדרך.

בריטריט ישתלבו גם ביקורים באשראם של ראמנה מהרשי והכרות עם אורח החיים שבו , טיפוס על ההר הקדוש ותרגול במערות המדיטציה שבהן תרגלו הקדושים ההודים וראמנה בתוכם במשך שנים ארוכות.

בין לבין, מדריכים מקומיים מיוחדים יכניסו אותנו לנבכי התרבות הטאמילית המרתקת ויכירו לנו את  המקדשים העתיקים, שבהם יצירות אמנות יחודיות כביטוי של הדת ההינדואיסטית בת אלפי השנים. נבקר בכפרים הסמוכים לעיר ונכיר את אורח החיים המיוחד שם. 

לסיום, חשבנו לשתף במילותיהן של שתי משתתפות במסע הקודם, כדי לנסות להעביר דרכן את החוויה באופן בלתי אמצעי. הנה שתים מהן: 

רחלי לוי (מורה) – "זה היה מסע רוחני עדין ומיוחד, שכל ניסיון לתאר אותו יצמצם את גודל החוויה. 
בזכות הליווי שלכם והלימוד במסע הזה, התחזקתי במקומות שרציתי להיות ולעשות בהם ולא העזתי. "

מרים ליכטנברג (פסיכולוגית) – "זה היה בשבילי ללכת הכי רחוק, כדי להגיע להכי קרוב. ואז לגעת במה שמתחבא מתחת לכל השכבות…"

תאריכים ומחירים

טיסה מתל אביב עם אייר אינדיה ב-23.1.20

חזרה מדלהי לתל אביב עם אייר אינדיה ב- 6.2.20

 

שתפו בפייסבוק
צייצו
שילחו במייל
שתפו בווסטאפ
הדפסה
אהבתם? הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו עדכונים. אני שולח ניוזלטר מידי כמה חדשים בלבד....

בואו נדבר

נוכל לברר בשיחה קצרה מה אתם צריכים ומה מתאים לכם.  

התקשרו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

בואו נדבר

בכמה דקות שיחה נברר מה אתם רוצים ונוכל להתאים את האתר לצרכיכם.

צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!