ריקוד המציאות – לחיות את החיים כאמנות

אלחנדרו חודורובסקי  הוא משורר, סופר, שחקן, מחזאי, קולנוען, מחבר ספרי קומיקס, משחזר קלפי הטארוט של מרסיי, מרפא, מורה רוחני ומפתח שיטת הפסיכו-מאגיה. בשנים האחרונות הוא אחד המורים המשפיעים עלי ביותר בגישתו העשירה ומלאת החיים ופורצת את גבולות המוכר והמקובל כפי שזה מתבטא בדברים שאמר: ״ניסים הם לא משהו שעושים או שמעוררים, אלא משהו שמגלים. כשאדם שחשב את עצמו עיוור מסיר את המשקפיים הכהים, הוא רואה את האור. האפלה היא הכלא הרציונלי. ״

הציטוטים המצורפים הם מתוך ספרו הנפלא שתורגם לעברית ׳ריקוד המציאות׳ בתרגום של מיכל שלו (בהוצאת בבל).

  • ״ניסים הם כמו אבנים: הם נמצאים בכל מקום ומציעים לנו את היופיים, אבל איש כמעט אינו מעריך אותם. אנחנו חיים במציאות שופעת פלאים, אבל רק אלה ששכללו את יכולת התפיסה שלהם מבחינים בהם. בלי הרגישות הזאת , הכל נעשה בנאלי. לאירוע הנפלא מכל אנו קוראים מקריות, אנחנו נעים בעולם ללא המפתח שנקרא הכרת טובה״.
  • ״לא באת לעולם כדי להגשים את התכנית הפרטית של המבוגרים שכופים עליך יעדים שאינם יעדיך, האושר העיקרי שהחיים מעניקים לך הוא להרשות לעצמך להגיע אל עצמך״
  • להתבגר פירושו להעמיד את הילד במקומו, להניח לו לחיות בתוכנו, אבל לא כאדון אלא כנתין. הוא תורם לנו את התפעלות מהיום-יום, את טוהר הכוונות, את המשחק היצירתי, אבל אסור להניח לו לעולם להפוך לרודן״.
  • "מטרתה של האמנות היא לרפא. אמנות שאינה מרפאת, אינה אמיתית."
  • "הדבר היחיד שהחזיק אותי בחיים היה היכולת לדמיין."
  • "הדמיון פועל בכל תחומי החיים שלנו, גם אלה שאנחנו מחשיבים כ'רציונליים'. לכן לא ניתן לתפוס את המציאות מבלי לפתח את הדמיון מזוויות רבות."
  • "ההסטוריה העמוקה של חיי היא מאמץ תמידי להעמיק את הדמיון ולהרחיב את גבולותיו, כדי להגשים את הפוטנציאל הטיפולי והטרנספורמטיבי שלו."
  • "בדרך כלל אנו מדמים הכול בהתאם למגבלות הצרות של האמונות המותנות שלנו. מהמציאות המסתורית, כה רחבה וכה בלתי צפויה, איננו קולטים אלא את מה שמסתנן מבעד לנקודת המבט המצומצמת שלנו."
  • "העולם אכזר. עמדו לפני רק שתי אפשרויות: להפוך לרוצח חלומות כמו שאר האנשים, או להסתגר במחשבותיי ולהפוך אותן למבצרי. בחרתי באפשרות השנייה."
  • "אי אפשר ללמד את התת־מודע לדבר בשפה רציונלית. אבל אפשר ללמד את הרציונלי לדבר בשפת התת־מודע. כך, באופן זה, התת־מודע מבין. התת־מודע מבין מטאפורות, סמלים, דימויים. לכן בפסיכומאגיה, אנחנו מבצעים אקט שהוא על־מציאותי, לא הגיוני, מוזר – בתוך המציאות. הריפוי לא נעשה דרך מילים. הוא נעשה דרך מעשים."
שתפו בפייסבוק
צייצו
שילחו במייל
שתפו בווסטאפ
הדפסה
אהבתם? הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו עדכונים. אני שולח ניוזלטר מידי כמה חדשים בלבד....

בואו נדבר

נוכל לברר בשיחה קצרה מה אתם צריכים ומה מתאים לכם.  

התקשרו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!

בואו נדבר

בכמה דקות שיחה נברר מה אתם רוצים ונוכל להתאים את האתר לצרכיכם.

צלצלו אלי, כתבו ווטסאפ או מלאו את הפרטים בטופס ואחזור אליכם בהקדם!